Na co zwrócić uwagę kupując auta poleasingowe?

Na co zwrócić uwagę kupując auta poleasingowe

Auto poleasingowe może okazać się wyjątkowo udaną inwestycją, jeżeli przy jego zakupie zwrócimy uwagę na kilka kluczowych rzeczy. Auta poleasingowe to w większości samochody eksploatowane przez firmy. W związku z tym należy się liczyć z faktem, że przebieg takiego samochodu może być większy niż auta użytkowanego przez standardową rodzinę. Czy jednak przebieg jest czymś, co powinno nas niepokoić albo zniechęcać do zakupu? Z reguły nie. W Polsce przebieg nadal jest czymś, co często decyduje o zakupie auta, ale warto zadać sobie pytanie, ile aut sprzedawanych w komisach samochodowych ma przebieg zgodny z prawdą. Kupując auto poleasingowe mamy pewność, że ilość kilometrów na liczniku jest odzwierciedleniem stanu faktycznego. Jeżeli przy dużym przebiegu kierownica, lakier w okolicy stacyjki albo na drzwiach, lusterkach i stan tapicerki nie jest mocno wyeksploatowany, znaczy to, że kierowca, który używał danego auta, dbał o nie.

Auto poleasingowe, tani i pewny sposób na dobry samochód

Kolejną ważną kwestią jest sprawdzenie stanu technicznego auta. Firmy poleasingowe zlecają ekspertyzę samochodów odzyskanych często niezależnym zewnętrznym rzeczoznawcom, dlatego w większości przypadków mamy do czynienia z rzetelną oceną stanu auta. Należy jednak pamiętać o tym, że każdą opinię możemy traktować w pewnym zakresie subiektywnie, dlatego nikt nie zabroni nam samodzielnej oceny samochodu przez zaprzyjaźnionego fachowca. Ponadto specjalista zazwyczaj ma do dyspozycji miernik lakieru, który w szybki sposób pozwoli ustalić stopień ewentualnych uszkodzeń i napraw powypadkowych.

Samochody poleasingowane to gwarancja profesjonalnego serwisowania w trakcie użytkowania, ponieważ leasingobiorcy zazwyczaj korzystają z autoryzowanych salonów naprawy. To czy użytkownik samochodu dbał o niego łatwo też ocenić na podstawie opon. Jeżeli zużyte są do granic możliwości, to nie ma co liczyć na to, że jego właściciel dbał o terminowe wymiany płynów eksploatacyjnych albo naprawę usterek.

Koniec końców, jeżeli podejdziemy do zakupów rozsądnie, samochód poleasingowy stanowi dobrą inwestycję. Auta kilkuletnie potrafią być nawet o 1/3 tańsze niż ich salonowe odpowiedniki, dlatego, jeżeli zastanawiasz się nad zakupem samochodu poleasingowego w Warszawie skontaktuj się z nami!