Łopuszańska 24C, 02-220 Warszawa Salon 22 846 30 24 Serwis 22 846 36 36 Ubezpieczenia 663 564 979 salon@hajmig.pl

Ubezpieczenie używanego samochodu

Po zakupie auta w salonie Hajmig mają Państwo możliwość skorzystania z obsługi ubezpieczeniowej. Zajmujemy się Klientami indywidualnymi, instytucjami i podmiotami gospodarczymi. Gwarantujemy doradztwo w zakresie ubezpieczeń, pomoc w wypowiedzeniu polisy OC oraz w zakupie pakietów AC, NW i Assistance. Szczegóły oferty oraz podstawowe informacje na temat ubezpieczeń udostępniamy poniżej. Zapraszamy do lektury!

Pułapki związane z odziedziczonym OC


Jak już wspomnieliśmy „odziedziczona” polisa nie zawsze musi być korzystna. Nie sposób jednak nie wspomnieć o tym, że czasami jej przyjęcie rodzi poważne konsekwencje pod kątem finansów. Jeżeli poprzedni właściciel auta nie płacił składek, to my zostaniemy obciążeni kosztami. Dlatego zaraz po zakupieniu samochodu powinniśmy poinformować Towarzystwo Ubezpieczeniowe o zmianie właściciela auta. Jeżeli kupujemy samochód w zaufanej firmie – pracownik salonu motoryzacyjnego zrobi to za nas. Warto pamiętać również o tym, że OC zakupione razem z samochodem nie ulega samoczynnemu przedłużeniu. Przegapienie terminu grozi mandatem i wykluczeniem pojazdu z ruchu drogowego włącznie.

Wypowiedzenie OC po zakupie auta używanego


Nowy właściciel samochodu może wypowiedzieć polisę OC zawartą przez sprzedającego lub pośrednika, jednak musi to nastąpić w trakcie obowiązywania polisy. Nie mniej, osoba taka jest zobowiązana do ubezpieczenia auta w innej firmie. Wypowiadając polisę OC (trzeba uważać na to, aby nie zawrzeć polisy podwójnie!) dajemy właścicielowi auta szansę na odzyskanie części składek. Natomiast jeżeli chcemy zachować bieżące ubezpieczenie musimy upewnić się, że osoba sprzedająca (osoba prywatna lub firma) poinformowała ubezpieczyciela o zmianie danych osobowych właściciela auta. Ustawa przewiduje na to 14 dni roboczych.

AC, NW i Assistance nie przechodzą na nowego właściciela


W wielu środowiskach panuje fałszywe przekonanie, że skoro polisa OC przechodzi na nowego właściciela, to tak samo dzieje się z AC czy Assistance, ale nic bardziej mylnego. Ważność tych pakietów wygasa w chwili zakupu / sprzedaży pojazdu. Jeżeli interesuje nas dodatkowe ubezpieczenie warto skonsultować się z fachowcem. Ceny ubezpieczeń wynoszą od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych – wszystko zależy od historii kierowcy i stanu technicznego pojazdu.

Ubezpieczenie lepiej powierzyć fachowcom


Kupując samochód używany, musimy wiedzieć o tym, że polisa OC (a każdy sprzedawany pojazd powinien posiadać ważne OC!) przechodzi na nowego właściciela pojazdu. Ubezpieczenia zakupione przez poprzednich właścicieli nie zawsze będą dla nas korzystne. Może też zdarzyć się tak, że poprzedni właściciel unikał opłacania składki, a to my poniesiemy przykre konsekwencje jego czynów. Dlatego do dyspozycji Klientów oddajemy zespół wykwalifikowanych fachowców - współpracujemy z firmami specjalizującymi się w ubezpieczeniach, takich jak: Ergo Hestia, Compensa, PZU, Liberty Direct, Link4, Aviva, Proama, AXA. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani ubezpieczeniem, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym agentem, Rafałem Sobieszczańskim, pod numerem telefonu: 663-564-979.