fbPageView
Sprzedaż:22 846 30 24
Ubezpieczenia:663 564 979
Serwis czynny: pn-pt: 8:00-18:00, sob: 10:00-15:00

Ile kosztuje samochód poleasingowy?

Leasing samochodów jest sposobem na tworzenie floty pojazdów wykorzystywanym przez znaczną część dużych firm, które potrzebują aut dostawczych lub samochodów dla swoich pracowników. W większości przypadków po upływie okresu, na jaki zawarto umowę, dotychczasowi użytkownicy zwracają pojazdy, którymi dysponowali do tej pory i decydują się zastąpienie ich kolejnymi. Samochody poleasingowe stanowią jednak bardzo atrakcyjną ofertę dla innych użytkowników, także ze względu na korzystną cenę. Przyjrzyjmy się bliżej kosztom kupienia takiego auta oraz sprawdźmy, czy takie transakcje są opłacalne.

Jak są sprzedawane samochody poleasingowe?

Zakup samochodu poleasingowego jest możliwy zarówno od instytucji, które zajmują się tego rodzaju finansowaniem – często są to spółki tworzone specjalnie w tym celu przez największe banki – jak i od firm, które specjalizują się w obsłudze takich transakcji. W przypadku kupna auta bezpośrednio od przedstawiciela leasingodawcy problemem może się okazać fakt, że pojazdy są sprzedawane w formie licytacji. Sprzedający ustala cenę wyjściową, a oferenci mogą ją dowolnie podnosić – pojazd może nabyć ten, kto zdecyduje się na zapłacenie za niego najwyższej kwoty. 

Wróć

Choć niekiedy taki zakup może okazać się korzystny, to wiąże się również z brakiem możliwości wcześniejszego oszacowania, koniecznością obejrzenia większej liczby aut, a także ryzykiem, że znalezienie odpowiedniego pojazdu będzie długotrwałe. Z inną sytuacją mamy do czynienia w firmach wystawiających auta do tradycyjnej sprzedaży. Każdy pojazd ma określoną cenę, co pozwala na zawężenie poszukiwań, a także na sprawdzanie wyłącznie aut, które znajdują się w akceptowalnym dla nabywcy przedziale cenowym. Oznacza to oszczędność czasu oraz unikanie frustracji w przypadku, gdy ktoś inny złoży korzystniejszą ofertę cenową. Zakup auta poleasingowego może przy takiej procedurze bardziej przypominać wizytę w tradycyjnym salonie sprzedaży.

Korzyści z zakupu auta leasingowego

Największym plusem samochodów poleasingowych jest to, iż w większości są one zadbane, ponieważ wymaga tego zawierana przez leasingobiorcę umowa, a także były regularnie serwisowane, zwłaszcza w przypadku pojazdów pochodzących z dużych flot. Plusem jest także korzystna cena i jasny status prawny auta.

Wróć

Umów się na usługę