fbPageView
Sprzedaż:22 846 30 24
Ubezpieczenia:663 564 979
Serwis czynny: pn-pt: 8:00-18:00, sob: 10:00-15:00

Jak uzyskać kredyt na auto poleasingowe?

Kupienie samochodu oznacza konieczność posiadania znacznej kwoty, dlatego niewiele osób decyduje się na zakup pojazdu za gotówkę. W większości przypadków najkorzystniejszym rozwiązaniem jest uzyskanie kredytu na auto poleasingowe – choć wiąże się to z koniecznością spłacania rat, samochodem będzie można cieszyć się niemal od razu, tym bardziej że wszystkie formalności są bardzo uproszczone. Sprawdźmy, w jaki sposób można załatwić kredyt i zobaczmy, dlaczego jest to korzystne.

Jakie są korzyści z zakupu auta na kredyt?

Kupno samochodu na kredyt daje możliwość korzystania z auta niemal natychmiast po dopełnieniu wszystkich koniecznych formalności związanych z podpisaniem umowy. Wzięcie kredytu pozwala na rozłożenie spłat na wygodne raty, dopasowane pod względem wysokości do domowego budżetu. Jest to tym łatwiejsze, że banki proponują elastyczne okresy kredytowania – najczęściej od 12 do 60 miesięcy. Przy niskich stopach procentowych obciążenie z tytułu płaconych odsetek nie jest na ogół zbyt duże, a spora konkurencja między instytucjami finansowymi obsługującymi kredyty samochodowe sprawia, że poziom pobieranych prowizji i opłat jest niewygórowany. Osoby z wysoką zdolnością kredytową oraz nieposiadające złej historii kredytowej czy zapisów o zaległościach w biurach informacji kredytowej na ogół otrzymują decyzję niemal błyskawicznie.

Wróć

Gdzie można załatwić kredyt na samochód poleasingowy?

Załatwienie formalności związanych z kredytem nie wymaga wizyty w oddziale banku. Wszystkie potrzebne dokumenty – w zależności od sytuacji m.in. zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach, ubiegłoroczny PIT czy potwierdzenie braku zaległości podatkowych oraz długu wobec ZUS w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą – można przekazać w salonie obsługującym sprzedaż pojazdu. Co ważne, często jego pracownicy są w stanie pomóc w podjęciu decyzji, z oferty którego banku lepiej będzie skorzystać, dysponując dobrym rozeznaniem w warunkach i poziomie oprocentowania. Plusem takiego rozwiązania jest także możliwość załatwienia wszystkiego w jednym miejscu – od wyboru i sprawdzenia auta, przez złożenie wniosku kredytowego, aż po jego późniejszy odbiór. W salonie sprzedającym auta poleasingowe można też wykupić potrzebne ubezpieczenie OC, AC i NNW.

Wróć

Umów się na usługę