fbPageView
Sprzedaż:22 846 30 24
Ubezpieczenia:663 564 979
Serwis czynny: pn-pt: 8:00-18:00, sob: 10:00-15:00

Jak wygląda jazda próbna i jak ją umówić?

Jazda próbna (inaczej jazda testowa) to możliwość przetestowania pojazdu “w praktyce” przed jego zakupem. Warto z niej skorzystać, gdyż jest to najlepszy sposób, aby sprawdzić, czy samochód jest w pełni zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Jak wygląda jazda próbna? Jak można ją zamówić? Dowiesz się tego w dalszej części naszego wpisu.

Jazda próbna — jaki jest jej cel i jak wygląda?

Podczas jazdy próbnej kierowca może przetestować dane auto przed jego zakupem. Dotyczy to zarówno nowych, jak i używanych samochodów. Każdy zainteresowany zakupem danego modelu przed sfinalizowaniem transakcji może “w terenie” sprawdzić zarówno, czy pojazd jest w pełni sprawny technicznie (dotyczy aut używanych), czy osiągi silnika są odpowiednie, czy jest poręczne, a wszelkie przyciski i przełączniki są rozmieszczone ergonomicznie itd. Testowanie powinno odbywać się nie tylko w warunkach drogowych, ale również na parkingu.

Wróć

Czas trwania jazdy próbnej bywa różny. Średnio jest to ok. 30 minut jazdy po okolicznych ulicach i uliczkach. Niekiedy bywa, że przyszłemu właścicielowi wystarczy nawet 15 minut, aby wyrobić sobie opinię na temat danego pojazdu. Jazda próbna odbywa się w towarzystwie przedstawiciela salonu. Co więcej, nie ma przeciwwskazań, aby uczestniczyły w niej inne osoby, np. znajomy czy członek rodziny.

Testowanie samochodu przed zakupem z zasady jest całkowicie bezpłatne i nie wiąże się z żadnymi kosztami dla testującego. Nie trzeba martwić się o paliwa za przejechane podczas jazdy próbnej kilometry. Wykorzystywany w tym celu pojazd musi być również ubezpieczony.

Zamów auto i umów się na jazdę próbną

Aby umówić się na jazdę próbną w naszym salonie, najpierw należy się z nami skontaktować. Możesz to zrobić, wypełniając specjalny formularz na naszej stronie internetowej, gdzie podajesz najważniejsze informacje na temat interesującego cię pojazdu oraz swoje dane kontaktowe. Im dokładniej wypełnisz formularz, tym lepiej dopasowane do Ciebie auto znajdziemy. Po wysłaniu zapytania wyszukujemy dla Ciebie samochód, który spełni Twoje oczekiwania. W ciągu 48 godzin skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy Ci nasze propozycje. Otrzymasz ofertę, która na tym etapie do niczego jeszcze Cię nie zobowiązuje. Jeśli jednak będziesz zaciekawiony, możesz umówić się na jazdę próbną wybranym pojazdem.

Wróć

Umów się na usługę