fbPageView
Sprzedaż:22 846 30 24
Ubezpieczenia:663 564 979
Serwis czynny: pn-pt: 8:00-18:00, sob: 10:00-15:00

Jak wygląda przegląd auta poleasingowego?

Leasing cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, pomimo niewielkich spadków w roku 2019 i 2020. Wciąż jest to jednak jeden z najlepszych sposobów na sfinansowanie zakupu pojazdu. Warto dowiedzieć się też, jak wygląda przegląd auta poleasingowego oraz jakie czynności obejmuje.

Czym jest auto poleasingowe?

Auto poleasingowe to pojazd, który odkupiono od firmy już po wygaśnięciu umowy leasingu. Takie samochody są więc dostępne w bardzo korzystnych cenach, choć stanowią dobry zakup tylko wtedy, gdy są w dobrym stanie technicznym. Właśnie dlatego tak znaczącą rolę odgrywa skrupulatnie przeprowadzony przegląd auta poleasingowego.

Co obejmuje przegląd auta poleasingowego?

Przeglądy takich pojazdów wykonujemy w ramach naszej działalności i są one naprawdę kompleksowe. Podczas nich sprawdza się wszystkie najważniejsze układy, od hamulcowego, przez zawieszenie, aż po układ jezdny. Sprawdzana jest także instalacja elektryczna, aby upewnić się, że systemy działają w sposób prawidłowy oraz użytkowanie najważniejszych funkcjonalności będzie odbywało się bez żadnego problemu.

Wróć

O jakich układach nie można zapominać?

Kolejnym obszarem jest sprawdzanie opon oraz geometrii. Koła w pojeździe muszą być bowiem ustawione w prawidłowy sposób, aby zagwarantować kierowcy bezpieczeństwo, a także zmniejszyć zużycie paliwa (wpływ na jego wzrost ma m.in. nieprawidłowe ciśnienie ogumienia).

Podczas kompleksowego przeglądu nie można zapomnieć też o naprawdę dokładnym serwisie klimatyzacji. W przeciwnym razie może ona stać się niebezpiecznym siedliskiem szkodliwych dla zdrowia bakterii oraz innych substancji. Trzeba skontrolować dodatkowo skuteczność jej działania, aby kolejny właściciel nie musiał borykać się z pogorszoną efektywnością.

Jak doskonale widać, przegląd auta poleasingowego to bardzo kompleksowy zestaw działań, który obejmuje kontrolę wielu podzespołów. Takie złożone czynności serwisowe wykonujemy również w ramach naszej działalności, aby zapewnić Klientom sprawne pojazdy, gotowe do pokonania tysięcy kolejnych kilometrów.

Wróć

Umów się na usługę