fbPageView
Sprzedaż:22 846 30 24
Ubezpieczenia:663 564 979
Serwis czynny: pn-pt: 8:00-18:00, sob: 10:00-15:00

Leasing bez pośredników – czy każdy może z niego skorzystać?

Umowa leasingu zawierana jest między podmiotem finansującym a leasingobiorcą. Leasingodawca finansuje zakup środka trwałego, a następnie przekazuje prawo do jego użytkowania drugiej stronie, ustalając przy tym opłaty za korzystanie, zwane ratami leasingowymi. Ze względu na liczbę podmiotów, które biorą udział w transakcji, wyróżnia się leasing pośredni i bezpośredni. Na czym polegają, kto może skorzystać i z formy? 

Leasing pośredni vs leasing bezpośredni

Leasing bezpośredni dotyczy jedynie dwóch stron zainteresowanych, czyli leasingodawcy i leasingobiorcy. W przeciwieństwie do leasingu pośredniego wyklucza udział jakiegokolwiek pośrednika. Pierwsza z form umowy leasingowej zawierana jest bezpośrednio z producentem danego środka trwałego, stanowiąc dla firm alternatywne rozwiązanie do zakupu. W pośrednim z kolei do gry wchodzi jeszcze dodatkowy podmiot, który specjalizuje się w usługach tego typu.

Wróć

Leasing pośredni zabezpiecza interesy obu stron, czuwając nad prawidłowością przebiegu transakcji. Z producentem środka trwałego zawiera umowę kupna-sprzedaży, by potem z firmą zainteresowaną wzięciem na przykład samochodu czy maszyny w leasing zawrzeć umowę leasingową. 

Wygaśnięcie umowy leasingowej

Przedsiębiorcy po wygaśnięciu umowy leasingowej zazwyczaj szybko chcą pozbyć się środka trwałego i nabyć nowy, co związane jest z rozliczaniem kosztów działalności. Firmy zajmujące się sprzedażą aut poleasingowych odsprzedają stare modele od przedsiębiorstw, by następnie sprzedać je w atrakcyjnej cenie dalej. Z ich usług mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i wszyscy prowadzący działalność gospodarczą

Zaletą powyższego rozwiązania jest przede wszystkim to, że za dość nowe auto można zapłacić niewiele. Dodatkowo także nie posiada ono dużego przebiegu, stanowiąc bardzo atrakcyjną propozycję na rynku. 

Wróć

Umów się na usługę