fbPageView
Sprzedaż:22 846 30 24
Ubezpieczenia:663 564 979
Serwis czynny: pn-pt: 8:00-18:00, sob: 10:00-15:00

Na co zwrócić uwagę kupując auta poleasingowe?

Auto poleasingowe może okazać się wyjątkowo udaną inwestycją, jeżeli przy jego zakupie zwrócimy uwagę na kilka kluczowych rzeczy. Auta poleasingowe to w większości samochody eksploatowane przez firmy. W związku z tym należy się liczyć z faktem, że przebieg takiego samochodu może być większy niż auta użytkowanego przez standardową rodzinę. Czy jednak przebieg jest czymś, co powinno nas niepokoić albo zniechęcać do zakupu? Z reguły nie. W Polsce przebieg nadal jest czymś, co często decyduje o zakupie auta, ale warto zadać sobie pytanie, ile aut sprzedawanych w komisach samochodowych ma przebieg zgodny z prawdą. Kupując auto poleasingowe mamy pewność, że ilość kilometrów na liczniku jest odzwierciedleniem stanu faktycznego. Jeżeli przy dużym przebiegu kierownica, lakier w okolicy stacyjki albo na drzwiach, lusterkach i stan tapicerki nie jest mocno wyeksploatowany, znaczy to, że kierowca, który używał danego auta, dbał o nie.

Wróć

Auto poleasingowe, tani i pewny sposób na dobry samochód

Kolejną ważną kwestią jest sprawdzenie stanu technicznego auta. Firmy poleasingowe zlecają ekspertyzę samochodów odzyskanych często niezależnym zewnętrznym rzeczoznawcom, dlatego w większości przypadków mamy do czynienia z rzetelną oceną stanu auta. Należy jednak pamiętać o tym, że każdą opinię możemy traktować w pewnym zakresie subiektywnie, dlatego nikt nie zabroni nam samodzielnej oceny samochodu przez zaprzyjaźnionego fachowca. Ponadto specjalista zazwyczaj ma do dyspozycji miernik lakieru, który w szybki sposób pozwoli ustalić stopień ewentualnych uszkodzeń i napraw powypadkowych.

Samochody poleasingowane to gwarancja profesjonalnego serwisowania w trakcie użytkowania, ponieważ leasingobiorcy zazwyczaj korzystają z autoryzowanych salonów naprawy. To czy użytkownik samochodu dbał o niego łatwo też ocenić na podstawie opon. Jeżeli zużyte są do granic możliwości, to nie ma co liczyć na to, że jego właściciel dbał o terminowe wymiany płynów eksploatacyjnych albo naprawę usterek.

Koniec końców, jeżeli podejdziemy do zakupów rozsądnie, samochód poleasingowy stanowi dobrą inwestycję. Auta kilkuletnie potrafią być nawet o 1/3 tańsze niż ich salonowe odpowiedniki, dlatego, jeżeli zastanawiasz się nad zakupem samochodu poleasingowego w Warszawie skontaktuj się z nami!

Wróć

Umów się na usługę