fbPageView
Sprzedaż:22 846 30 24
Ubezpieczenia:663 564 979
Serwis czynny: pn-pt: 8:00-18:00, sob: 10:00-15:00

Na czym polega leasing samochodowy

Leasing samochodowy to korzystna forma finansowania auta, która polega na przekazaniu prawa do korzystania z samochodu leasingobiorcy na podstawie zawieranej umowy. Leasing w praktyce polega na tym, że za wybrany samochód (nowy lub używany) spłacamy raty w określonej wysokości przez okres zazwyczaj 2-3 lat.

Śmiało można powiedzieć, że leasing jest atrakcyjniejszym sposobem na zakup samochodu niż finansowanie przedsięwzięcia z kredytu z kilku powodów. Po pierwsze, by wziąć kredyt, należy mieć dobrą historię kredytową i w przypadku przedsiębiorstwa móc się pochwalić najczęściej wymaganą przez banki minimum 4-letnią nieprzerwaną obecnością na rynku. Nie każdy może spełnić te wymagania. Leasing wymaga mniej restrykcyjnego podejścia. Z pewnością korzystny BIK pozwala na szybszą weryfikację osoby chcącej zawrzeć umowę leasingową, ale nie jest warunkiem koniecznym.

Wróć

Na zdolność leasingową ma wpływ wiarygodność firmy, jej majątek, obroty i inwestycje. Z tego względu umowy podpisywane są w różnych formach po dopasowaniu do indywidualnych wymagań i możliwości klienta. Nasza firma oferuje leasing od ręki w Gdańsku, gdzie samochód dostarczamy w przeciągu kilku dni od zawarcia umowy.

Rodzaje leasingu samochodowego

Ze względu na charakter zawieranej umowy leasing możemy podzielić na:

  • finansowy
  • operacyjny

W leasingu finansowym po zakończeniu umowy leasingobiorca staje się właścicielem samochodu zazwyczaj po uiszczeniu symbolicznej opłaty, która może stanowić 1% wartości auta. Inaczej jest w przypadku leasingu operacyjnego, gdzie auto nie przechodzi na własność użytkownika, ale leasingobiorca zachowuje opcję jego wykupu po cenie zawartej w umowie. Leasing operacyjny to opcja przeznaczona dla klientów, którym bardziej zależy na użytkowaniu auta w atrakcyjnej cenie niż nabyciu samochodu na własność.

W każdym przypadku leasing to korzystny sposób na rozwój floty samochodowej firmy. Warto jeszcze zauważyć, że leasing to nie tylko oferta dla firm. Mogą z niego skorzystać również osoby indywidualne, dla których przygotowywane są oferty tzw. wynajmu auta na abonament, gdzie umowa opiera się na zasadach leasingu operacyjnego.

Wróć

Umów się na usługę