fbPageView
Sprzedaż:22 846 30 24
Ubezpieczenia:663 564 979
Serwis czynny: pn-pt: 8:00-18:00, sob: 10:00-15:00

Samochody używane czy nowe auta? Co i komu bardziej się opłaca?

Każdy kierowca staje w pewnym momencie przed bardzo trudnym wyborem, zastanawiając się nad tym, czy zdecydować się na nowe auto czy może używane. W tej kwestii nie ma jednej złotej zasady, ponieważ wszystko zależy od aktualnych potrzeb i preferencji. Przyjemne jest wyjechanie z salonu pachnącym nowością samochodem, którym przez kilka lat będzie można bezawaryjnie się przemieszczać, jednak w tej samej cenie jest do kupienia używany model auta zdecydowanie wyższej klasy. Na jaką opcję się zdecydować?

Czy warto kupić nowy samochód?

Istnieją osoby, które lubią pewność i atmosferę zakupu przedmiotów pachnących jeszcze nowością. Rzeczywiście nowe samochody dają większą gwarancję bezawaryjności w pierwszych latach użytkowania niż używane auta pochodzące z niesprawdzonych źródeł. Ma się także pewność co do ich stanu technicznego i zna się ich historię, pisząc ją samemu za kółkiem. 

Wróć

Sporym minusem nowych aut jest za to bardzo szybki spadek ich ceny w pierwszych latach użytkowania oraz wysokie koszty ubezpieczenia.

A może samochód używany jest lepszą opcją?

Najczęściej pojawiającym się zarzutem wobec aut używanych jest brak możliwości prześledzenia tego, w jaki sposób były one użytkowane. Potencjalny kupiec nie może być do końca pewny, czy nie kupuje kota w worku i czy jego nabytek nie zacznie się psuć po kilku miesiącach. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup używanych samochodów z pewnych źródeł – auta poleasingowe dostępne w naszej ofercie mają pełną dokumentację i ściśle sprawdzony stan techniczny.

W cenie nowego auta można zakupić samochód używany, który choć jest trochę starszy, należy do całkiem innej ligi, jeśli chodzi o jakość, luksus czy moc silnika.

Wróć

Umów się na usługę