fbPageView
Sprzedaż:22 846 30 24
Ubezpieczenia:663 564 979
Serwis czynny: pn-pt: 8:00-18:00, sob: 10:00-15:00

Sprawdzone auta używane – jak skontrolować samochód przed zakupem?

Biorąc pod uwagę liczbę transakcji związanych z kupnem aut używanych oraz to, że polski rynek przoduje w sprowadzaniu aut, które nie są nowe, warto przyjrzeć się temu, jak przygotować się do wyboru oraz kupna takiego pojazdu oraz chronić się przed nieuczciwymi sprzedawcami. Największym ryzykiem przy wyborze używanego samochodu jest natrafienie na auto kradzione lub z licznymi usterkami. Może się okazać, że koszt naprawy auta mogą przekroczyć cenę jego zakupu. Często można też natknąć się na pojazd z mocno cofniętym przebiegiem, który nie oddaje jego stanu faktycznego. 

Podczas samodzielnych oględzin auta należy zwrócić uwagę na stan złączeń elementów nadwozia, maski, reflektorów, drzwi, itp. Często stan tych elementów może informować o pokolizyjnej historii auta. Podczas takiej kontroli warto spojrzeć na stan karoserii oraz przedniej szyby, kondycję drzwi oraz oświetlenia. Są to elementy, których stopień zużycia każdy użytkownik jest w stanie orientacyjnie określić samemu. Jeśli nie chcesz decydować się na samodzielny, wielotygodniowy rekonesans, warto przyjrzeć się naszej ofercie aut poleasingowych. Dysponujemy pojazdami z pełną dokumentacją techniczną, która realnie pozwala ocenić stopień zużycia samochodu. 

Wróć

Wsparcie stacji diagnostycznej przy wyborze auta

Jeżeli dokonaliśmy już wstępnych oględzin auta, warto także zlecić jego kontrolę w warsztacie lub na stacji diagnostycznej. Koszt sprawdzenia auta używanego wynosi zwykle od 100 do 300 zł. Analiza auta dokonana w warsztacie przez profesjonalnych mechaników pozwoli określić działanie poszczególnych funkcji pojazdu, których sam nabywca nie będzie w stanie zweryfikować. Często taka kontrola jest w stanie ujawnić faktyczny przebieg samochodu. Nasza firma regularnie dokonuje podobnych przeglądów i posiada dokumentację stanu technicznego każdego z pojazdów.

Przed zakupem można zdecydować się na jazdę próbną, którą proponujemy swoim klientom. Najlepiej rozpocząć ją na najniższej możliwej prędkości obrotu silnika. Następnie w czasie właściwej jazdy należy przyjrzeć się pracy wszystkich układów auta. Najlepiej wybrać do tego drogę o niezbyt płaskiej nawierzchni, decydując się na niską prędkość, ponieważ pomaga to w usłyszeniu dźwięków zawieszenia.

Wróć

Umów się na usługę