fbPageView
Sprzedaż:22 846 30 24
Ubezpieczenia:663 564 979
Serwis czynny: pn-pt: 8:00-18:00, sob: 10:00-15:00

Zakup auta poleasingowego krok po kroku

Decydując się na zakup samochodu, warto zainteresować się możliwością kupna auta poleasingowego. Jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze, niż kupno auta z salonu, a także bezpieczniejsze niż zakup niezweryfikowanego pod względem technicznym pojazdu od osoby prywatnej. Samochody poleasingowe są sprawdzone i sprawne, mają przystępny przebieg, którego podawana wartość jest rzeczywista, a także są to pojazdy zaledwie kilkuletnie, zatem posłużą jeszcze nowemu właścicielowi przez długi czas. Jak jednak zrealizować procedurę zakupu auta poleasingowego?

Kupno pojazdu z leasingu – o co warto zadbać?

Aby zminimalizować ryzyko zakupu samochodu, który w efekcie nie będzie spełniał indywidualnych oczekiwań nabywcy, warto skorzystać z usług profesjonalnych sprzedawców. Salony samochodowe, oferujące sprzedaż aut poleasingowych, dbają o jakość udostępnianych pojazdów oraz gruntownie weryfikują stan techniczny każdego z aut. Co więcej, samochód sprawdzany jest również pod kątem wizualnym – dokładna kontrola jakości powłok lakierniczych, stanu wnętrza pojazdu oraz wszelkie ewentualnie niedoskonałości są zatem znane i osoba, decydująca się na zakup auta jest ich świadoma.

Wróć

Chcąc mieć pewność satysfakcji z dokonanego zakupu, warto całą procedurę kupna auta poleasingowego realizować zgodnie z następującymi etapami:

  1. Weryfikacja dostępnych pojazdów i odwiedziny w salonie – warto sprecyzować swoje oczekiwania wobec samochodu, dotyczące nie tylko aspektów wizualnych, ale również parametrów technicznych i praktycznych, dla każdego bowiem inne kwestie są w aucie istotne – konkretyzując wymagania zwiększa się szansę na satysfakcjonujący zakup.
  2. Kontrola stanu technicznego samochodu – nasz salon samochodowy proponuje aż trzy warianty kontroli pojazdu, od najbardziej podstawowej weryfikacji do gruntownego zdiagnozowania ewentualnych usterek.
  3. Jazda próbna – tego etapu nie można pominąć! Niewątpliwie warto osobiście zasiąść za sterami samochodu i przekonać się o jakości prowadzenia danego modelu. Jeśli testowa jazda przebiegnie zgodnie z oczekiwaniami, można przejść do kolejnego etapu.
  4. Finalizowanie transakcji – oczywiście może być poprzedzone negocjacją ceny, a kiedy już zostanie osiągnięte porozumienie w tej kwestii, nie pozostaje nic innego, jak zapłacić za samochód i …. ruszać w pierwszą, samodzielną trasę! Warto zaznaczyć, że wiele salonów – w tym również nasz – oferuje opcje zapłaty gotówką lub przelewem, a także zakup na kredyt.

Zalety zakupu samochodu poleasingowego – czy rzeczywiście warto?

Odpowiedź jest prosta: tak! Oprócz wspomnianych już atutów kupna takiego auta – sprawdzonego stanu technicznego, atrakcyjnych cen i przystępnych formalności – należy pamiętać, że wybór aut poleasingowych jest ogromny! Różnorodność modeli i marek sprawia, że każdy ma szansę wyjechać z salonu wymarzonym autem.

Wróć

Umów się na usługę