Decydując się na zakup samochodu, warto zainteresować się możliwością kupna auta poleasingowego. Jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze, niż kupno auta z salonu, a także bezpieczniejsze niż zakup niezweryfikowanego pod względem technicznym pojazdu od osoby prywatnej. Samochody poleasingowe są sprawdzone i sprawne, mają przystępny przebieg, którego podawana wartość jest rzeczywista, a także są to pojazdy zaledwie kilkuletnie, zatem posłużą jeszcze nowemu właścicielowi przez długi czas. Jak jednak zrealizować procedurę zakupu auta poleasingowego?
Pomimo tego, że wynajem długoterminowy aut pojawił się na polskim rynku już kilka lat temu, to właśnie w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Taka forma finansowania stanowi bowiem ciekawą alternatywę dla popularnego leasingu lub też kredytu w banku na zakup nowego samochodu. Wiele osób ma jednak dużo wątpliwości co do takiego sposobu dzierżawy pojazdu. Kiedy więc wynajem długoterminowy aut jest opłacalny?
Leasing samochodowy to korzystna forma finansowania auta, która polega na przekazaniu prawa do korzystania z samochodu leasingobiorcy na podstawie zawieranej umowy. Leasing w praktyce polega na tym, że za wybrany samochód (nowy lub używany) spłacamy raty w określonej wysokości przez okres zazwyczaj 2-3 lat.
Liczba sprzedawanych w Polsce samochodów z każdym rokiem rośnie. Duża część z nich wykupywana jest przez przedsiębiorców na potrzeby firmy. Następnie, po kilku latach, te same samochody pokontraktowe można nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie są wyeksploatowane oraz zniszczone. Jedyna kwestia, która może odstraszać niektórych kupców, to pewne formalności. Postaramy się je przedstawić w tym artykule.