fbPageView
Sprzedaż:22 846 30 24
Ubezpieczenia:663 564 979
Serwis czynny: pn-pt: 8:00-18:00, sob: 10:00-15:00

Aktualności

Ile kosztuje samochód poleasingowy?

Leasing samochodów jest sposobem na tworzenie floty pojazdów wykorzystywanym przez znaczną część dużych firm, które potrzebują aut dostawczych lub samochodów dla swoich pracowników. W większości przypadków po upływie okresu, na jaki zawarto umowę, dotychczasowi użytkownicy zwracają pojazdy, którymi dysponowali do tej pory i decydują się zastąpienie ich kolejnymi. Samochody poleasingowe stanowią jednak bardzo atrakcyjną ofertę dla innych użytkowników, także ze względu na korzystną cenę. Przyjrzyjmy się bliżej kosztom kupienia takiego auta oraz sprawdźmy, czy takie transakcje są opłacalne.

Czytaj więcej

Formalności przy zakupie auta pokontraktowego – o czym należy pamiętać?

Liczba sprzedawanych w Polsce samochodów z każdym rokiem rośnie. Duża część z nich wykupywana jest przez przedsiębiorców na potrzeby firmy. Następnie, po kilku latach, te same samochody pokontraktowe można nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie są wyeksploatowane oraz zniszczone. Jedyna kwestia, która może odstraszać niektórych kupców, to pewne formalności. Postaramy się je przedstawić w tym artykule. 

Czytaj więcej

Leasing bez pośredników – czy każdy może z niego skorzystać?

Umowa leasingu zawierana jest między podmiotem finansującym a leasingobiorcą. Leasingodawca finansuje zakup środka trwałego, a następnie przekazuje prawo do jego użytkowania drugiej stronie, ustalając przy tym opłaty za korzystanie, zwane ratami leasingowymi. Ze względu na liczbę podmiotów, które biorą udział w transakcji, wyróżnia się leasing pośredni i bezpośredni. Na czym polegają, kto może skorzystać i z formy? 

Czytaj więcej

Sprawdzone auta używane – jak skontrolować samochód przed zakupem?

Biorąc pod uwagę liczbę transakcji związanych z kupnem aut używanych oraz to, że polski rynek przoduje w sprowadzaniu aut, które nie są nowe, warto przyjrzeć się temu, jak przygotować się do wyboru oraz kupna takiego pojazdu oraz chronić się przed nieuczciwymi sprzedawcami. Największym ryzykiem przy wyborze używanego samochodu jest natrafienie na auto kradzione lub z licznymi usterkami. 

Czytaj więcej

Samochody używane czy nowe auta? Co i komu bardziej się opłaca?

Każdy kierowca staje w pewnym momencie przed bardzo trudnym wyborem, zastanawiając się nad tym, czy zdecydować się na nowe auto czy może używane. W tej kwestii nie ma jednej złotej zasady, ponieważ wszystko zależy od aktualnych potrzeb i preferencji. Przyjemne jest wyjechanie z salonu pachnącym nowością samochodem, którym przez kilka lat będzie można bezawaryjnie się przemieszczać, jednak w tej samej cenie jest do kupienia używany model auta zdecydowanie wyższej klasy. Na jaką opcję się zdecydować?

Czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę kupując auta poleasingowe?

Auto poleasingowe może okazać się wyjątkowo udaną inwestycją, jeżeli przy jego zakupie zwrócimy uwagę na kilka kluczowych rzeczy. Auta poleasingowe to w większości samochody eksploatowane przez firmy. W związku z tym należy się liczyć z faktem, że przebieg takiego samochodu może być większy niż auta użytkowanego przez standardową rodzinę. Czy jednak przebieg jest czymś, co powinno nas niepokoić albo zniechęcać do zakupu? 

Czytaj więcej

Zakup auta poleasingowego krok po kroku

Decydując się na zakup samochodu, warto zainteresować się możliwością kupna auta poleasingowego. Jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze, niż kupno auta z salonu, a także bezpieczniejsze niż zakup niezweryfikowanego pod względem technicznym pojazdu od osoby prywatnej. Samochody poleasingowe są sprawdzone i sprawne, mają przystępny przebieg, którego podawana wartość jest rzeczywista, a także są to pojazdy zaledwie kilkuletnie, zatem posłużą jeszcze nowemu właścicielowi przez długi czas. Jak jednak zrealizować procedurę zakupu auta poleasingowego?

Czytaj więcej

Wynajem długoterminowy aut – czy to się opłaca?

Pomimo tego, że wynajem długoterminowy aut pojawił się na polskim rynku już kilka lat temu, to właśnie w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Taka forma finansowania stanowi bowiem ciekawą alternatywę dla popularnego leasingu lub też kredytu w banku na zakup nowego samochodu. Wiele osób ma jednak dużo wątpliwości co do takiego sposobu dzierżawy pojazdu. Kiedy więc wynajem długoterminowy aut jest opłacalny?

Czytaj więcej

Na czym polega leasing samochodowy

Leasing samochodowy to korzystna forma finansowania auta, która polega na przekazaniu prawa do korzystania z samochodu leasingobiorcy na podstawie zawieranej umowy. Leasing w praktyce polega na tym, że za wybrany samochód (nowy lub używany) spłacamy raty w określonej wysokości przez okres zazwyczaj 2-3 lat.

Czytaj więcej

Formalności przy zakupie auta pokontraktowego - o czym należy pamiętać?

Liczba sprzedawanych w Polsce samochodów z każdym rokiem rośnie. Duża część z nich wykupywana jest przez przedsiębiorców na potrzeby firmy. Następnie, po kilku latach, te same samochody pokontraktowe można nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie są wyeksploatowane oraz zniszczone. Jedyna kwestia, która może odstraszać niektórych kupców, to pewne formalności. Postaramy się je przedstawić w tym artykule.

Czytaj więcej

Umów się na usługę